Eesti ajakirjanduse analüütiline bibliograafia

avaleht | otsing | isikud | märksõnad | kohanimed | asutused | kirjete korv | abi


Kirjed kus märksõnaks on "noorsootöö (luteri kirik)" (3)

Lehitse

, järjestades kirjed järgi

kalender
 

1.

Andmebaas

Postimees 1932

 

Pealkiri

Peeterristi abikogudusest ei saa asja. Mõni aeg tagasi lõi teatavasti Peeterristi elanikkond Vaivara kogudusest lahku ja otsustas asutada endale uue koguduse. Asjast teatati ka konsistooriumile. Neil päevil saabus konsistooriumilt Peeterristile vastus, millest selgub, et konsistoorium ei poolda uue abikoguduse ellukutsumist. Nimelt arvab konsistoorium, et praegusel raskel ajal pole võimalik uusi kogudusi ellu kutsuda, sest need jäävad jällegi kiratsema. Ühtlasi nõuab konsistoorium, et enne, kui Peeterristi elanikud löövad Vaivara kogudusest lahku, peavad Vaivara kogudusega asjad korras olema. Peeterristi inimestel peavad ka olema kõik tüliküsimused Vaivara kogudusega lahendatud.

Rubriik

Ringi ümber kodumaa.

Zhanr

Sõnum

Väljaanne

Postimees

Kohanimi

Vaivara

Kuupäev

04.06.1932

Aasta

1932

Väljaande number

128

Lehekülg 1

6

Lehekülg 2

0

UDK

284.1Vaivara

Märkused

Kop. täiel.

Märksõnad

köster-organistid / kogudused (luteri kirik kohtadel) / luteri kirik / noorsootöö (luteri kirik) / praost


2.

Andmebaas

Postimees 1932

 

Pealkiri

Noortest kasvab kirikule hingekari. Pärnumaa praostkonna sinodilt. 1.juunil astus Pärnus kokku Pärnumaa praostkonna sinod, mille avas praost A. Grünberg palvega. Praosti poolt esitatud aruandest nähtub, et Pärnumaal on kirikuelu minemas tagurpidi. Pärnumaa koguduste liikmete arv on langenud 16.000 peale, ... kristlik liikumine noorsoo hulgas on hoogu võtnud ja kristlikkude noorsooühingute ja pühapäevakoolide tegevus oli möödunud aastal võrdlemisi viljakas. ...

Zhanr

Sõnum

Väljaanne

Postimees

Kohanimi

Pärnumaa

Kuupäev

04.06.1932

Aasta

1932

Väljaande number

128

Lehekülg 1

5

Lehekülg 2

0

UDK

284.1Pärnumaa

Märkused

Kop. osal.

Märksõnad

köster-organistid / kogudused (luteri kirik kohtadel) / luteri kirik / noorsootöö (luteri kirik) / Pärnumaa / praost


3.

Andmebaas

Postimees 1932

 

Pealkiri

Toetage Tallinna Kaarli koguduse vaestehoolekande tööd! Pühapäeval, 5.juunil s.a. kell 4 p.l. peetakse jumalateenistust Tallinna Kaarli kog. uue vaeste-vanadekodu aias, Magdaleena tän. 6. Palveteenistuse peavad Kaarli koguduse õpetajad, laulab koguduse laulukoor ja mängib pasunakoor. Palveteenistusele järgneb sealsamas loterii-allegri ning on korraldatud kohvi- ja teelaud. Tulu laululehtedest ja muudelt aladelt läheb nimetatud vanadekodu heaks. ..., toetage meie hoolekandetööd senise armastusega! ... Lugupidamisega Kaarli kog. vaestehoolek. s. juh. ja Kaarli kog. õpetajad.

Zhanr

Üleskutse

Väljaanne

Postimees

Kuupäev

04.06.1932

Aasta

1932

Väljaande number

128

Lehekülg 1

4

Lehekülg 2

0

UDK

284.1Tln.,Kaarli + 361Tln.

Märkused

Kop. osal.

Märksõnad

heategevus / hoolekande liigid / hoolekandeseadus / hoolekanne (kohtadel) / köster-organistid / kogudused (luteri kirik kohtadel) / luteri kirik / noorsootöö (luteri kirik) / praost / sotsiaalhoolekanne (üldiselt, seadusandlus, asutused) / Tln.


Biblioserver 2.8 | tarkvarastuudio | külastajaid: 253121114