Eesti ajakirjanduse analüütiline bibliograafia

avaleht | otsing | isikud | märksõnad | kohanimed | asutused | kirjete korv | abi


Kirjed kus märksõnaks on "haiged lapsed (õpetamine)" (3)

Lehitse

, järjestades kirjed järgi

kõik  1932  1933  1934  1935  1936  1939 kalender
 

1.

Andmebaas

Postimees 1935

 

Pealkiri

Defektsete laste kohta kogutakse andmied. Haridus-sotsiaalministeerium on teinud korralduse kõigi linna-, maa-, alevi- ja vallavalitsustele vigaste, pimedate, kurttummade ja nõrgamõistuslikkude laste kohta teadete saatmise asjas. Nimelt on hoolekande seaduses ette nähtud, et ülalmainitud laste kohta tulevad teated saata haridusministeeriumile. Seda seaduse nõuet ei ole senini kas üldse täidetud või täidetud ainult osaliselt, ...

Zhanr

Sõnum

Väljaanne

Postimees

Kuupäev

29.09.1935

Aasta

1935

Väljaande number

265

Lehekülg 1

1

UDK

572.9E + 371.91

Märkused

Kop. osal.

Märksõnad

alaarenenud lapsed (õpetamine) / antropoloogilised mõõtmised (Eestis) / eestlaste antropoloogia / eestlaste tõuküsimus / erikoolid (pimedad, tummad, kurttummad) / haiged lapsed (õpetamine) / kõnehäired / logopeedia / rassiküsimused (eestlaste antropoloogia) / sanatoorsed koolid (kohtadel, konkreetsed) / steriliseerimine (eestlaste antropoloogia) / tõuküsimused (eestlaste antropoloogia) / tõutervishoid (eestlaste antropoloogia) / vabaõhukoolid / vigased lapsed (õpetamine)


2.

Andmebaas

Postimees 1935

 

Pealkiri

Tartus muudetakse kaks algkooli abikoolideks. Koolide töötaksid endise õppekava järgi. Omal ajal asutati Tartus nõrgaandelistele ja raskesti kasvatatavatele õpilastele abikoolid, kuhu neid teistest algkoolidest isoleeriti. ... Nõrgaandeliste algkooliks sai praegune 8. algk. ja defektsete õpilaste kooliks praegune 11. algkool. Mõlemad koolid on töötanud seni oma eriõppekava järgi, samuti on saanud nende koolide õpetajad kõrgemat tasu, ... Nüüd on aga haridus-sotsiaalministeerium teatanud, et neid koole ei saa ... erikooliks nimetada, kuna nad kannavad algkooli nimetust. Seepärast ei saadavat ka õppejõududele kõrgemat tasu määrata. ... on nüüd tartu linnavalitsus teinud ettepaneku ..., et mõlemad algkoolid nimetataks uuesti abikoolideks. ...

Rubriik

Tartu teated.

Zhanr

Sõnum

Väljaanne

Postimees

Kohanimi

Tartu

Kuupäev

01.09.1935

Aasta

1935

Väljaande number

237

Lehekülg 1

8

UDK

371.91Tartu

Märkused

Kop. osal.

Märksõnad

alaarenenud lapsed (õpetamine) / erikoolid (pimedad, tummad, kurttummad) / haiged lapsed (õpetamine) / kõnehäired / logopeedia / sanatoorsed koolid (kohtadel, konkreetsed) / vabaõhukoolid / vigased lapsed (õpetamine)


3.

Andmebaas

Postimees 1935

 

Pealkiri

Vigaste laste kohta tuleb saata teateid. Hoolekandeseadus teeb kohuseks vigaste, pimedate, kurttummade ja nõrgamõistuslikkude laste üle teadete saatmise haridus-sotsiaalministeeriumile. Seni aga ei ole seda nõuet täidetud või on seda tehtud ainult osaliselt. ... et ... hoolekandeseaduse eeskirju täpselt täidetaks ja kõikide defektsete laste kohta ministeeriumile teateid saadetaks.

Zhanr

Sõnum

Väljaanne

Postimees

Kuupäev

28.09.1935

Aasta

1935

Väljaande number

264

Lehekülg 1

3

UDK

361 + 371.91

Märkused

Kop. osal.

Märksõnad

alaarenenud lapsed (õpetamine) / erikoolid (pimedad, tummad, kurttummad) / haiged lapsed (õpetamine) / heategevus / hoolekande liigid / hoolekandeseadus / hoolekanne (kohtadel) / kõnehäired / logopeedia / sanatoorsed koolid (kohtadel, konkreetsed) / sotsiaalhoolekanne (üldiselt, seadusandlus, asutused) / vabaõhukoolid / vigased lapsed (õpetamine)


Biblioserver 2.8 | tarkvarastuudio | külastajaid: 279093274