Eesti ajakirjanduse analüütiline bibliograafia

avaleht | otsing | isikud | märksõnad | kohanimed | asutused | kirjete korv | abi

Kirjed, kus isikuks on "Prööm, Eduard, temast" (4)

Pealkiri

E. Prööm politsei murdmaameister. Pühapäeval [2. mai] peeti Nõmmel Tallinna-Harju prefektuuri politseiametnikkude kogu murdmaajooksu-võistlusi, A klassis 5 km distantsil tuli võitjaks konstaabel E. Prööm, saavutades aja 17.04. Osavõtjaid oli kogusummas 43.

Pealkiri

Prööm kaotas Resnerile. Eile [1.mai] peeti Nõmmel murmaajooksu võistlused umbes 7 km distantsil. Neil võistlustel tuntud kesk- ja pikamaajooksja E. Prööm kaotas üllatuslikult R. Resnerile. Resneri aeg oli 24.38 ja Pröömil 24,57. Kõnesolevad murdmaajooksu võistlused toimusid traditsiooniliselt 4 organisatsiooni vahel, nimelt Tallinna maleva, Harju maleva, pioneeride pataljoni ja Nõmme Kalju vahel. Üldvõtjaks tuli Tallinna malev.

Märksõnad

hoolsusmärgid (Kaitseliidu aumärgid) / jooksuvõistlused (eesti ja ühe välismaa sportlaste vahel, Eestis, toimumise koht) / jooksuvõistlused (eesti ja ühe välismaa sportlaste vahel, välismaal) / jooksuvõistlused (piirkondlikud, kohalikud võistlused, toimumise koht) / jooksuvõistlused (rahvusvahelised võistlused, osavõtjaid 3 ja enamalt maalt) / Kaitseliidu aumärgid / Kaitseliit / Kotkarist (Kaitseliidu aumärk) / laskemärgid (Kaitseliit)

3.

Andmebaas

Postimees 1936

Autor

Prööm, [Eduard], temast

Pealkiri

Prööm võitis politsei murdmaajooksu. Pühapäeval korraldati Tallinnas politsei murdmaajooks Rahumäelt Falgi aeda, milline distants umbes 5 km. Võitlejaid oli üle 50. A kl võitis suure ülekaaluga tuntud jooksja konst. E. Prööm ajaga 17.07. see tagajärg on tunduvalt parem, kui varemalt sel maal saavutatud tagajärjed.

Märksõnad

ühiskondliku korra kaitse organid / detektiivid / jooksuvõistlused (eesti ja ühe välismaa sportlaste vahel, Eestis, toimumise koht) / jooksuvõistlused (eesti ja ühe välismaa sportlaste vahel, välismaal) / jooksuvõistlused (piirkondlikud, kohalikud võistlused, toimumise koht) / jooksuvõistlused (rahvusvahelised võistlused, osavõtjaid 3 ja enamalt maalt) / linnavahid / politsei / politsei (tegevus kohtadel) / salapolitsei (Eestis)

4.

Andmebaas

Autor

Toomsalu, Ruudi, temast; Prööm, Eduard, temast

Pealkiri

Eestlaste hiilgav esinemine SELL-i olümpial. R. Toomsalu ja E. Prööm näitasid eesti rekordist paremaid aegu. - Eesti kaksikvõit 1500 ja hiilgevõit teatejooksus. Olümpiavõitjaks tuli Soome 2,5 punktiga Eesti ees. - Soomel ainult poolepunktiline edu. - SELL-i rekordeist on kuus Eesti nimel.

Zhanr

Ülevaade + 2 sõnumit

Väljaanne

Postimees

Annotatsioon

2 fotot: Ruudi Toomsalu - eesti edukaim sportlane olümpial; E. Prööm - kahekordne võitja keskmaadel ja kahe uue rekordi püstitaja. Soome, Eesti, Läti ja Leedu üliõpilaste olümpiamängude teise päeva tulemused.

Märksõnad

üliõpilassport (Tartu Ülikool) / Balti Üliõpilaskondade Keskbüroo- / Balti riikide üliõpilaskondade keskbüroo vt. SELL / Eesti-Soome-Läti-Leedu Üliõpilasliit / kergejõustikuvõistlused (eesti ja ühe välismaa sportlaste vahel, Eestis, toimumise koht), Eesti suhted: Baltimaad / kergejõustikuvõistlused (eesti ja ühe välismaa sportlaste vahel, välismaal), Eesti suhted: Baltimaad / kergejõustikuvõistlused (piirkondlikud, kohalikud võistlused), Eesti suhted: Baltimaad / kergejõustikuvõistlused (rahvusvahelised võistlused, ka Eestis, osavõtjaid 3 ja enamalt maalt), Eesti suhted: Baltimaad / SELL [Suomi-Eesti-Latvija-Lietuva] / Soome-Eesti-Läti-Leedu Üliõpilaste Liit